فاطمه رحیم منفرد هستم [ورودی 87]. از بچگی مثل تقریبا همه بچه ها نقاشی رو دوست داشتم، ولی حس می کردم علاقه ام خاص تره. توی دبیرستان اما علاقه اصلی ام فیزیک بود و می خواستم توی دانشگاه هم فیزیک بخونم، به هنر و نقاشی هم علاقه داشتم، ولی نه به عنوان رشته اصلی و دوست داشتم کنار فیزیک دنبالش کنم.

توی مشاوره هایی که موقع انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه گرفتم، خیلی ها گفتن فیزیک آینده ای نداره و همین باعث شد معماری دانشگاه علم و صنعت ایران رو انتخاب کنم، چون بین بقیه مهندسی ها بیشتر دوستش داشتم.

توی دانشکده معماری تونستم نقاشی رو به صورت حرفه ای دنبال کنم... همه تکنیک های نقاشی طراحیه و من توی دانشکده معماری تونستم طراحی رو یاد بگیرم و بعدش هم خودم دنبال چیزایی مثل شناخت رنگ ها و ... رفتم و یاد گرفتم.

توی دانشکده معماری موفق بودم، ولی خیلی راضی ام نمی کرد و کنجکاوی ام رو پاسخ نمی داد. به خاطر همین برای ارشد تصمیم گرفتم سراغ علاقه اصلیم یعنی فیزیک برم و سال 94 وارد دانشکده فیزیک شریف شدم... بعد از فارغ التحصیلی.. به صورت جدی و حرفه ای نقاشی رو دنبال کردم و کار اصلی ام توی زندگی شد نقاشی...

نکته جالبی که جیم کالینز تو خوب به عالی میگه اینه که در شرکت های عالی، به استخدام افراد شایسته پرداخته میشه بدون اینکه لزوما سمتی خاص ابتدای کار براشون در نظر گرفته بشه. کمتر دیده میشه همچین رویکردی در شرکت های ایرانی

رویکردی که بخصوص تو پوزیشن های junior قابل استفاده است.

نویسنده: Ali Rajabi

نرم افزار بهفالب، به عنوان اولین نرم افزار فرایندکاوی ایرانی، در سال 1399  به بازار ایران معرفی شده است. کارکرد اصلی بهفالب بکارگیری داده های واقعی موجود در سازمان ها جهت کشف و پایش خودکار فرایندهای کسب و کار است.

این نرم افزار با استفاده از الگوریتم های بهینه در داده کاوی و فرایندکاوی، فرایندهای سازمانی را مصورسازی و تحلیل می کند و بستری برای تحقق تحول دیجیتال در سازمان ها و به دنبال آن ایجاد بهبود در تجربه مشتریان ایجاد می کند.

این نرم افزار یک نرم افزار مبتنی بر بستر وب (Web Application) است و امکان استفاده از آن در بستر مرورگرهای اینترنت وجود دارد.

آشنایی با امکانات نرم افزار، استفاده از نرم افزار (Demo)، بکارگیری نرم افزار با داده های واقعی سازمانی، درخواست حمایت از طرح های پژوهشی و استفاده از منابع آموزشی و وبینارهای فرایندکاوی را می توانید در سایت شرکت مشاهده و بررسی نمایید.

 

وب سایت: behfalab.com

اینستاگرام: instagram.com/behfalab

لینکدین: linkedin.com/company/behfalab

مهندس مهران داودی، بنیانگذار و مدیرعامل موتور جستجوی املاک ایران،هدف ارائه خود را یک نگاه کلی در مورد بلاکچین بیان کرده است که مخاطبین آن همه افراد تیم از جمله تیم های محصول، تست، پشتیبانی و فروش بودند. [کارگاه داخلی برای تیم MelkRadar در مورد بلاکچین بوده است]

بر این اساس، مفاهیم کاملا به زبان ساده و با دیدگاه تجاری بیان شده اند. بنابراین برای افرادی که می خوان با جزئیات برنامه نویسی آشنا بشن ویدئوی مناسبی نیست. در عوض برای کسانی که می خوان دید مناسبی از بلاکچین پیدا کنند، بدون اینکه درگیر مفاهیم برنامه نویسی بشن، این ویدئو می تونه بهشون کمک کنه.

در بسیاری از قسمت ها برای اینکه بشه مفاهیم رو ساده تر منتقل کرد، مفاهیم خیلی ساده سازی شدن و در بعضی مواقع حتی شاید از لحاظ فنی دیگه درست نباشن، ولی این ساده سازی کمک زیادی به فهم مطلب می کنه.

 

چطور بلاکچین رو برای مادربزرگ مون توضیح بدیم!؟

مشاهده فیلم جلسه در یوتیوب: link380

لینک جایگزین: link381

اگر می خواهید بدانید چگونه می شود بر اساس مدل ناب یک محصول را توسعه داد، نوشته مهندس امیرحسین خان احمدی، راهبر تیم GrowTec که موفق به جذب سرمایه از توسعه کارآفرینی بهمن شده اند، پیش روی شماست. link336

نشریه سامانه نو از تشکلاتی بود که در زمان دانشجویی شانس فعالیت در اون رو بدست آوردم. در مدت فعالیتم در این نشریه، فرصت هایی نصیبم شد تا از طریق تعامل با دانش آموختگان و مطالعه حوزه های مختلف، درک بهتری از دنیای واقعی و شرایط کسب و کار به دست بیارم و بر مبناش بتونم مسیر خودم رو با دقت بیشتری کشف کنم.

قرار شد در یک گفتگوی اینستاگرامی با تیم سامانه نو، درباره یادگیری ها و تجاربم از دانشگاه تا کسب و کار گفتگو کنیم و به بررسی مسیرهایی که به وسیله آن می تونیم جایگاه اصیل خودمون در زندگی رو پیدا کنیم بپردازیم.

از طریق این پیوند می تونید این گفتگو را ببینید: link325

 

مهندس حمیدرضا لاچین
ورودی 93 مهندسی صنایع
سرپرست تیم تجربه همکاران در شرکت سفرهای علی بابا

دوستی داشتم که تعریف می کرد، استاد معروفی در جلسه اول یک درس با عنوان استارتاپ به ما گفت: هر چیزی که من در این ترم به شما خواهم گفت 1 درصد ماجراست، 99 درصد شانس و اتفاقه که مسیر یک استارتاپ رو می تونه تغییر بده!

به نظر من درست می گفت،‌ البته یک نکته کلیدی این جمله داره و اون اینه که این شانس فقط بین آدم هایی پخش می شه که در مسیر، مداومت به خرج می دن و در مسیر هستند.

با امین آرامش در پادکست کارنکن در مورد مسیر پر پیچ و خم شغلیم مفصل صحبت کردم، شنیدنش خالی از لطف نیست و ممکن است باعث شود شما در مسیر بهتری حرکت کنید.

 

بخش اول گفتگو: link321

بخش دوم گفتگو: link322

 

مهندس حمید محمودزاده
ورودی 75 مهندسی کامپیوتر
بنیانگذار دیدار؛ نرم افزار CRM دیدار

نشانی: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، سردر دانشگاه علم و صنعت ایران

کدپستی: 13114-16846

گفتگوی شفاهی: 09124250800

پست الکترونیکی: alumniIUST [at] gmail.com

شناسه شبکه های اجتماعی: alumniIUST

پیامگیر تلگرام: alumniIUST_ir

فرم ارسال پیام